Kuchyňská prkénka

Kuchyňská a servírovací prkénka jsou praktickou, ale i dekorativní součástí každé kuchyně. Masivní dřevo je svou tvrdostí a odolností ideální materiál pro kuchyňská prkénka, není měkké, takže se rychle neopotřebovává, není ani příliš tvrdé, jako například skleněná deska, takže je šetrné k nožům a netupí je. Podle vědeckých studií má masivní dřevo rovněž antibakteriální účinky.

Naše kuchyňská prkénka vám výborně poslouží k naklepávání, sekání, krájení a porcování nejrůznějších potravin. Prkénka vyrábíme z dubového či bukového dřeva prvotřídní kvality, jenž vyniká krásnou dřevokresbou. Po obvodu jsou opatřena praktickou drážkou pro odvod šťáv, aby maso či zelenina na desce neklouzaly.

Jako každé dřevo i dřevěná kuchyňská prkénka vyžadují jistou údržbu, aby si uchovala svou barvu a udržela svůj tvar. Je vhodné je jednou za měsíc potřít minerálním olejem, jenž svou nízkou hustotou snadno proniká hluboko do dřeva. Po krájení masa doporučujeme prkénko kvůli desinfekci a zápachu otřít hadříkem namočeným v octu nebo citrónové šťávě. Po použití prkénko krátce omyjte a nechte volně oschnout. Naše prkénka nejsou vhodná do myčky.

Naše kuchyňská a servírovací prkénka dodáváme ve třech variantách podle toho, jak jsou ošetřeny:

  • A - čisté dřevo bez jakéhokoli nátěru či oleje
  • B - přírodní olej s včelím voskem
  • C - barevný přírodní olej s včelím voskem

Vybere si luxusní a přitom cenově dostupné prkénko pro praktické krájení či stylové servírování.

Kuchyňská prkénka Počet produktů: 4

Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek